سامانه کارسنج

اگر شما هم مسئول پایه یا مشاور پایه(منظور مشاور تحصیلی) یکی از مدارس هستید، احتمالا بیشتر وقت شما صرف بررسی آمار و اطلاعات و تحلیل آن می شود؛ حتی گاهی ناچارید از وقت شخصی خود در منزل هم برای پیگیری این امور استفاده کنید. اما دیر یا زود با این واقعیت روبرو خواهید شد که بخش قابل توجهی از وقت شما صرف کارهایی می شود که کامپیوتر هم به سادگی و حتی با سرعت و دقت بیشتر از پس انجام آن بر می آید.

بر کارهای مهم و کلیدی تمرکز کنید

برای اینکه بتوانید به بالاترین حد ظرفیت خود برسید، باید تمرکز خود را از کارهای کم ارزش به کارهای مهم و ارزشمند منتقل کنید. وظیفه اصلی کارسنج هم این است که شما را از قید انجام کارهای سطح پایین رها کند تا فرصت کنید به کارهای مهمتر و کلیدی تر بپردازید؛ کارهایی که فقط و فقط شما از عهده آن بر می آیید که ارتباط مستمر و رودررو با دانش آموزان و اولیاء در قالب جلسات فردی از مهمترین این کارهاست. نظارت بر عملکرد دبیران نیز یکی دیگر از این کارهاست که البته کارسنج در این زمینه هم امکانات و ابزار هایی در اختیار شما قرار می دهد.

کارسنج یک سیستم آموزشی پیشرفته است

سامانه کارسنج که منطبق بر سیستم آموزشی بهترین مدارس ایران طراحی شده ، همانند یک دستیار خبره در کنار شما قرار می گیرد، اطلاعات مختلف آموزشی را به طور منظم دسته بندی و ذخیره می کند، گزارش های مختلف را آماده نموده و بدون هیچ خطایی در اختیار شما قرار می دهد.

کارسنج حتی در درون خود یک موتور تحلیل اطلاعات دارد که می تواند داده های مختلف(مطالعات و نمرات دانش آموزان) را در کنار هم قرار داده و مانند یک مشاور آن را تحلیل کرده و نتیجه را در اختیار شما قرار دهد.

اگر چه همه این خدمات بر بستر اینترنت ارائه می شود اما سامانه کارسنج یک نرم افزار یا سایت اینترنتی نیست بلکه یک سیستم آموزشی پیشرفته و کامل است که در قالب یک سامانه اینترنتی عرضه می گردد و بنابراین با وب سایتهای مدارس که معمولا جهت معرفی مدرسه و اطلاع رسانی رویدادها استفاده می شود، تفاوت بسیاری دارد.

نگاهی بر قابلیتهای کارسنج

اگر چه از ابتدای طراحی کارسنج، سعی شده این سامانه ظاهر ساده خود را حفظ نماید اما در پس این سادگی ، امکانات بسیار زیادی وجود دارد که هر یک حاصل ساعتها تحلیل و بررسی تیم کارسنج بوده است که در ادامه ا برخی از این امکانات آشنا می شوید:

کارهای خود را بی واسطه مدیریت کنید

همه مسئولین مدرسه در کارسنج ، یک صفحه مخصوص به خود دارند که می توانند در هر ساعت از شبانه روز از هر محلی که به اینترنت دسترسی داشته باشند ، به این صفحه وارد شده و از امکانات آن استفاده کنند. مشاور پایه، معاون انضباطی، معاون فرهنگی، معاون آموزشی،معلمین، دانش آموزان و حتی اولیا نیز صفحاتی مخصوص به خود دارند.

به سرعت و به سادگی اطلاع رسانی کنید

یکی از اولین نتایج استفاده از کارسنج که معمولا به سرعت نمایان می شود، رضایت اولیا و دانش آموزان از تسهیل و تسریع در اطلاع رسانی است. امکانات مختلف تابلوی اخبار، پیام داخلی(امکانی شبیه ایمیل) و سامانه پیامک ابزارهایی است که در این زمینه به شما کمک زیادی می کند.

هر اطلاعاتی که از دانش آموز دارید ثبت کنید

کارسنج بخشهای مختلفی برای ثبت عملکرد دانش آموز در منزل(مطالعات) و همچنین عملکرد در مدرسه دارد که می توانید نمرات کوئیزها(با هر سقف نمره)، پرسش ها ، نقص تکلیف، موارد انضباطی، فعالیتهای فوق برنامه فرهنگی ، خلاصه جلسات مشاوره فردی را در آن ثبت کنید.

جزیره های اطلاعاتی مختلف را به هم پیوند بزنید

همه اطلاعات مختلف مربوط به هر دانش آموز، در یک پرونده مجازی جمع شده که به سادگی و در هر لحظه ای که بخواهید در اختیار شما قرار می گیرد. کارنامه ها، مطالعات، کوئیزهای کلاسی، موارد انضباطی و فرهنگی ، همگی از ایتدا تا انتهای سال با چند کلیک در اختیار شماست ؛ بنابراین نیازی نیست برای دسترسی به اطلاعات یک دانش آموز ، چندین نرم افزار و پوشه مختلف را جستجو کنید.

حتی می توانید خلاصه ای از جلسات فردی خود با دانش آموزان را در این پرونده ثبت کنید.

در چند لحظه به سوابق کامل دانش آموز دسترسی داشته باشید

در کارسنج ، سوابق درسی و انضباطی دانش آموز به طور منظم حفظ می شود. حتی می توانید دانش آموزان این دوره را با دانش آموزان سه دوره قبل خود مقایسه کنید، یا کارنامه دانش آموزان دو سال قبل این پایه را دوباره ببینید و بررسی کنید!

حرفه ای ترین و پیچیده ترین کارنامه ها را به سادگی و بدون محدودیت بسازید

تولید کارنامه در مدارس خاص، یکی از کارهای بسیار زمانبر است که دلیل آن هم پیچیدگی زیاد در نحوه تولید نمرات و همچنین تعداد زیاد نمراتی است که بر نمره نهایی کارنامه تاثیر دارد.

در کارسنج، پیچییده ترین کارنامه ها را به سادگی می توانید با ترکیب نمرات کوئیز ها، نمرات کتبی(ورقه) و نمرات تکلیف ایجاد کنید.

وجود قابلیت های جانبی مثل سیستم اتوماسیون اعتراض به نمرات، ارسال نمرات در قالب پیامک(SMS) و کارنامه تفصیلی هم سیستم کارنامه کارسنج را به کاملترین سیستم تولید کارنامه تبدیل کرده است.

از سیستم تحلیل هوشمند کارسنج بهره ببرید

سامانه کارسنج، در بخش های مختلف می تواند اطلاعات آموزشی دانش آموزان را تحلیل کند و نتیجه را در اختیار شما قرار دهد. این تحلیل ها بر اساس الگوریتمهای پیچیده ای انجام می شود که با صرف وقت و انرژی زیاد ، در موسسه کارسنج طراحی شده و مشابه آن در هیچ سیستم دیگری وجود ندارد.

بر عملکرد بخشهای مختلف به طور دقیق و مستمر نظارت کنید

اگر چه همه مدیران موفق بر موضوع نظارت مستمر بر عملکرد بخش های مختلف تاکید دارند اما در عمل به دلیل نبود ابزارهای مناسب ، این کار صرفا به یک یا دو ماه ابتدایی سال محدود شده و پس از آن رها می شود. در سامانه کارسنج ابزارهای مختلف نظارتی ، همچون انواع نمودارها و گزارش ها، نظرسنجی دبیران و گزارش های تطبیقی تعبیه شده است که امر نظارت را بسیار سریعتر ، دقیقتر و ساده تر می کند.

باشگاه دبیران کارسنج؛ دیگران را در دانش و تجربه خود سهیم کنید

در سامانه کارسنج، توجه ویژه ای به دبیران شده است. هر دبیر علاوه بر آن که می تواند گزارش های مختلف آموزشی مربوط به درس خود را ثبت و نتایج را مشاهده کنید، این امکان را دارد که در فضایی مشترک با دبیران سایر مدارس، تجربیات خود را با آنان به اشتراک گذاشته و از تجارب دیگران نیز استفاده کند.

سوالات شما

آیا کارسنج جایگزین  وب سایت مدرسه می شود؟

خیر.سامانه کارسنج هیچ ارتباطی به وب سایت اطلاع رسانی مدارس ندارد بلکه ابزاری کاملا کاربری جهت استفاده آموزشی دانش آموزان و مسئولان مدرسه است. تفاوت دیگر سامانه کارسنج با سایت مدرسه این است که کاربران کارسنج برای مشاهده هرگونه اطلاعات باید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد کارسنج شوند در صورتی که در سایت مدرسه ، مشاهده اطلاعات برای همه آزاد است.

آیا مدرسه برای استفاده از سامانه کارسنج باید از قبل وب سایت داشته باشد؟

خیر.خدمات سامانه کارسنج در یک سایت مستقل ارائه می گردد و بنابراین حتی مدارسی که وب سایت ندارند هم می توانند از کارسنج استفاده کنند.

کارسنج مناسب شما نیست اگر …

اگر بر اثر فشار اولیاء و دانش آموزان و حجم زیاد تبلیغات هوشمند سازی مدارس، به دنبال سایتی هستید که صرفا بتواند ظاهر فعالیتهای شما را امروزی تر جلوه دهد کارسنج مناسب شما نیست.

اما اگر همانند بسیاری از مدارس پیشرو ،  به فکر پیشرفتی واقعی و ماندگار هستید ، نیاز به ابزاری دارید که بتواند در فعالیت های واقعی مدرسه و در تمامی امور آموزشی به شما کمک کرده و بازدهی شما را افزایش دهد که در این صورت بی تردید سامانه کارسنج بهترین انتخابی است که پیش رو دارید.

پشتوانه این ادعا ، فهرست بلند مدارس صاحب نام و معتبر ایران است که در حال حاضر ، برای چندمین سال متوالی از خدمات سامانه کارسنج استفاده می کنند و هر سال هم بر این تعداد افزوده می شود. فهرست برخی این مدارس را می توانید از بخش مدارس عضو کارسنج مشاهده کنید.

چگونه می توانید از این خدمات استفاده کنید؟

هزینه استفاده از این خدمات نیز به ازای هر دانش آموز و برای یکسال تحصیلی(از نیمه تیرماه هرسال تا نیمه تیرماه سال بعد) دریافت می گردد که این هزینه در ابتدای هر سال تعیین و به مدارس اعلام می شود.

البته در طول سال ، بر اساس ایده ها و نظرات مدارس استفاده کننده ، امکانات جدیدی به سامانه افزوده می شود که بابت این امکانات هزینه جداگانه ای دریافت نمی شود.

اگر علاقه مندید با جزئیات بیشتری از این سامانه آشنا شوید، می توانید بروشور امکانات کارسنج را از اینجا دریافت کنید.

اگر مایل هستید از این خدمات استفاده نمایید می توانید برای دریافت توضیحات بیشتر یا تنظیم جلسه حضوری در محل مدرسه، با شماره های زیر تماس گرفته یا درخواست خود را در بخش درخواست عضویت در کارسنج ثبت کنید.

شماره های دفتر مرکزی کارسنج(تهران): ۶۶۴۹۷۳۴۴-۶۶۴۹۷۳۶۶